Jak przepowiadają pogodę zwierzęta ssące? Cz. 1

By admin

Lipiec 20, 2017 Zwierzakowe wpisy 1 Comment

Tagi: irlandzki pies myśliwski, ogar pies gończy, pies gończy ogar, pies mysliwski sznaucer, pies myśliwski aportujący

Czy zwierzęta mają rzeczywiście zdolność odczuwania zmian pogody? Na pytanie to odpowie nam nauka jednym krótkim słowem nie i zaliczy wszystkie tego rodzaju przepowiednie do przesądów. Mimo to jednak doświadczeni ludzie potrafią z zachowania się zwierząt wysnuwać pewne wnioski i podobnie jak reumatyk po darciu w nogach, oni po locie ptaków, po zachowaniu się zwierząt i owadów poznają, że pogoda się odmieni.

Zwierzęta w rzeczywistości zmian pogody nie przeczuwają, ale najmniejszej kwestii nie ulega, że przed burzą, deszczem, lub w czasie deszczu przed pogodą, pewne zwierzęta zdradzają pewien niepokój i zachowują się inaczej, niż zwykle. Zwierzęta takie są przeważnie owadożercami. Wiadomo dobrze pszczelarzom, jak ogromnie powietrze oddziaływa na owady, jak powietrze napełnione wilgocią utrudnia tym owadom lot, tak, że owady w czasie pogody szybujące wysoko, przy nadchodzącej niepogodzie zmieniają lot swój i zaczynają latać tuż nad ziemią. W ślad za zniżeniem lotu owadów zniża swój lot jaskółka, kret kopie wysokie pagórki, ryby wyskakują z wody itp.

Wobec tego niektóre zwierzęta, chociaż prorokami nie są, pogodę przepowiadać nam mogą i w każdym razie warto zwierzęta te bliżej poznać i warto się przypatrzeć, jak się zwierzęta te wobec zmian pogody zachowują.

 

Latest Comments
  1. Reklama